District Campus Staff
(254) 854-2215             
 Name & Email  Position (Click on underlined link to go to their web page)  Ext.
 Brenda Anthony  Business / Tech Coord / Yearbook / Webmaster / HS UIL  / NHS / 12th Grade Adv 37
 Joel Blalock  Principal (Grades 7th-12th) 15
 April Bradshaw  Instructional Aide 21
 Stephen Bradshaw  Custodian 21
 CeTara Carter
11
 April Chen  Science (Grades 4th-6th) 11
 Dave Coggin  Maintenance / Bus Driver 38
 Mark Cornelison  Special Education (Grades PK-12th) 21
 Janet Covington  Reading Interventionist (Grades PK-8th) 11
 Ashley Crabtree  Pre-Kindergarten 11
 Tonya Dixon  Food Service Worker  39 
 Leslie Edens   Principal (Grades PK-6th)
22
 Carlie Finley  Math (Grades 4th-6th) / Social Studies (Grades 5th-6th)  11 
 Mark Frank  Band / Choir Director / Music - K-12  15/25
 Pam Frazier  Director of Business, Operations, and Personnel 14
 Kassie Green  Instructional Aide 11
 Linda Hardin  2nd Grade 11
 Ryan Heard 15
 Dr. Heskett  Superintendent   10 
 Alicia Jordon  Food Services Assistant Manager 39
 Shalest Karlicek  English Lang Arts (Grades 7th-12th) / JH UIL Coord / Cheer Sponsor (JH & HS)   15 
 Rhonda Kennedy  Food Services Manager 39
 Lacey Lavender  School Nurse 24
 Margaret Lopez  Instructional Aide 34
 Catherine Manning  1st Grade
11
 Darren Mayes  Social Studies (Grades 8th-12th) / Athletics & PE (Grades 7th-12th) / Coach  15/17
 Lora McFarland  Principal's Secretary (Grades 7th-12th) / Attendance (Grades 7th-12th) / Sub Coordinator 15
 Jennifer McLain  Instructional Aide  11
 Shannon McLain  Instructional Aide 11
 Justin Meza  Maintenance Supervisor / Bus Driver 38
 Lindsay Nickell  Counselor - (Grades 7th-12th) 29
 Lisa Nivens      Superintendent's Secretary / Custodial Supervisor 10
 Debbie Patton      Instructional Aide / Coach 11
 Leann Perry      Secondary Math 15
 Letitia "Lynne" Pipes  English Lang Art (Grades 4th-6th) / Social Studies (Grade 4th) 11
 Karen Plants  Librarian / Technology Coordinator 35
 Sarah Ramirez  Registrar / Elementary Attendance / PEIMS Clerk 11
 Maria Rivas  Custodian  10 
 Eric Reynaga  Spanish (Grades 8th-12th) / Health (Grade 7th) / Athletics & P.E. (Grades 7th-12th) / Coach  15/17
 Tonya Schreiber  Instructional Aide 11
 Riley Schmidt  Ag Science / FFA Advisor 20
 Charles Steele  Athletic Director / Coach / All Levels PE 27
 Tracie Stewart  Science (Grades (8th-12th) / Asst Principal (Grades 7th-12th) / District Testing Coordinator 15
 Tonya Suter  Kindergarten 11
 Jack Swilley  Ag Science / FFA Advisor 20
 Shelby Thompson  1st Grade / Counselor (Grades 7th-12th) 11
 Haley Tilson  Art / Ag Science 10
 Kelley Tumas  Administrative Office Clerk / Accounts Payable / Accounts Receivable 28
 CH Underwood  P.E. Teacher (PK-12) / Athletics (Grades 7th-12th) / Coach 15/17
 Krista Weaver  3rd Grade 11